Blat kwarcowy czy granitowy?

Blat kwarcowy czy granitowy?

Blat kwarcowy czy granitowy?

Wybierając materiał na blat kuchenny czy łazienkowy coraz częściej bierzemy pod uwagę kamień naturalny. Za jego wyborem przemawia wysoka estetyka oraz względy funkcjonalne. Blaty kamienne odznaczają się trwałością i funkcjonalnością, są łatwe do utrzymania w czystości i doskonale komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Ciekawą alternatywą dla kamienia naturalnego na blaty kuchenne i łazienkowe jest konglomerat. Blat kwarcowy łączy w sobie estetykę blatu kamiennego z funkcjonalnością kamienia syntetycznego. Ale czy sprawdzi się także w Twoim wnętrzu?

Blat granitowy

Granit to kamień odznaczający się wysoką twardością. Dzięki czemu doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających aplikacjach. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe oddziaływanie wilgoci. Bez obaw można go stosować w miejscach szczególnie narażonych na kontakt z wodą i ostrymi narzędziami. W praktyce blat granitowy okazuje się tak trwały, iż bez obaw możemy na nim kroić nożem – na powierzchni kamienia nie zostaną nawet ślady zadrapań czy zarysowań.

Blat kwarcowy

Blat kwarcowy to trwałe, a zarazem niezwykle estetyczne rozwiązanie, które odznacza się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi i walorami dekoracyjnymi. Ze względu na technologię produkcji konglomeratu kwarcowego blaty wykonane z tego materiału mogą przypominać kolorystyką i deseniem zarówno kamień naturalny, jak i wyrób ceramiczny. Materiał jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, co przekłada się na możliwość tworzenia oryginalnych aranżacji.

Jaki blat do kuchni czy łazienki wybrać? Jeśli budżet nie stanowi dla nas problemu blat kwarcowy z pewnością  będzie najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem, które posłuży nam przez wiele lat zachowując estetykę i piękny wygląd. Jeśli jednak szukamy rozwiązań w budżecie, warto sięgnąć po blaty granitowe, które doskonale sprawdzają się w aplikacjach domowych, oferując piękny wygląd i funkcjonalność.