Image

SPIEKI KWARCOWE

 

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz liczy się zachowanie dobrego gustu oraz wybór materiałów, które są naturalne i trwałe. Decydując się na zamontowanie kamienia w swoim domu, Klienci najczęściej rozważają granit lub marmur. Jako producent wyrobów kamieniarskich postanowiliśmy do swojej oferty włączyć jednak również spieki kwarcowe, które są ciekawym materiałem o szerokim zastosowaniu w aranżacji wnętrz. Ze względu na dowolność w wyborze koloru wykończenia oraz swoje właściwości bez problemu sprawdzą się jako parapety, elementy elewacji oraz blaty. Spieki kwarcowe to innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa, w którym wszystkie elementy kompozycyjne muszą ze sobą współgrać, tworząc spójną całość

Czym są spieki kwarcowe?

Płytki ceramiczne to wciąż jedne z najpopularniejszych elementów wykończenia wnętrz, jednak coraz częściej w domach zamiast nich montuje się spieki kwarcowe. Są to płyty o różnych rozmiarach, które powstają w wyniku zastosowania specjalnej technologii spiekania. Spieki kwarcowe to kompozycja różnorodnych składników mineralnych, takich jak kwarc, łupki i granit, które wzbogacone są pigmentem ceramicznym. Dzięki temu można dopasować wygląd płytek do indywidualnych preferencji, wybierając pigmentację zgodną z pozostałym wystrojem wnętrza.

Spieki kwarcowe i ich zastosowanie

Ze względu na szczególne właściwości, spieki kwarcowe sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Mieszanka naturalnych skał występujących w przyrodzie jest poddawana odpowiedniej obróbce, co czyni spieki kwarcowe jednym z najbardziej wytrzymałych elementów wykończeniowych. Z powodzeniem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważny jest wygląd oraz odporność na uszkodzenia. Spieki kwarcowe wykorzystywane są najczęściej jako:

Obsługujemy klientów na terenie miasta Warszawa. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Współpracujemy z Firmą LAMINAM –  www.laminam.pl

 

spieki